İş

Demet Sabancı Çetindoğan “Türk kadını artık ekonomide ve sosyal hayatta kendine yeni bir yer edindi.”

Perakende, sağlık, turizm ve e-ticaret sektörlerindeki çalışmalarıyla Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam eden iş insanı Demet Sabancı Çetindoğan; MAG Mart sayısının Kadınlar Günü özelinde Shopsa’nın girişimiyle başarı öyküsünü, hayallerini ve kadın üreticileri pazara ulaştırma çabalarını anlattı…

 

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların örgütlenme ve eşit yaşam hakkını, ne kadar özverili, özverili ve kutsal olduklarını anlatıyor” açıklaması yapan Demet Sabancı Çetindoğan, “Türkiye’de dünya çapında başarılara imza atmış birçok kadın var. sınıf başarıları Türk kadını artık ekonomide ve sosyal hayatta kendine yeni bir yer açmıştır.Üniversitelerimizde, özel teşebbüslerimizde ve devlet kurumlarımızda kadınlarımız erkeklerimizle yan yana çalışmaya ve üretmeye giderek daha fazla katılmaktadır.Bu modern Türkiye’nin teminatıdır.O güçlü kadınlar, güçlü, özgür çocuklar… “Kadın varsa umut, kadın varsa güç vardır” dedi.

Deneyimlerinden yola çıkarak başarılı bir iş hayatının sırrını paylaşan Demet Sabancı, “İnsan kaynakları sayısal olarak gelişiyor. Bu da rekabet alanını genişletiyor. Ayrıca rekabetin yoğunluğu da artıyor. Her zaman yeterince güzel vardır. İşiniz veya alanınız ne olursa olsun, öne çıkmak için eskisinden çok daha belirgin bir çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bu donanımla olabilecek bir şey. İş alanı ne olursa olsun dünya dillerini bilmeye, dünya insanlarını ve coğrafyalarını tanımaya ve global ölçekte düşünmeye büyük önem veriyorum. Rekabete hazır olmalısınız. “Hedefleri büyük olan birinin emeği de büyük olmalıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu