Haber

Gaziosmanpaşa’da namaz kılarken başından vuruldu.

GAZİOSMANPAŞA’da bir kişi, iddiaya göre ailevi meseleler nedeniyle camide namaz kılarken eski eşinin akrabası tarafından vuruldu. Ağır yaralanan HİG hastaneye kaldırıldı. Ç.Ü.’nün karakola giderek teslim olduğu öğrenildi.

Olay, saat 13.30 sıralarında Karadeniz Mahallesi’ndeki Paşaçayırı Camii’nde meydana geldi. İddiaya göre, öğle namazı için camiye gelen H.İ.G. Namaz kılarken eski eşinin amcasının oğluyla daha önce tanışmış. Boşanma davasında geçmişten gelen sorunlar nedeniyle Ç.Ü. eski damadı H.İ.G. namaz kılarken silahla Olayın ardından silahlı saldırıyı gerçekleştiren Ç. kaçarken, H.İ.G. ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. ÇÜ’nün daha sonra karakola giderek teslim olduğu öğrenildi. Hastaneye kaldırılan ve ağır yaralanan H.İ.G’nin hastanede tedavisi sürüyor.

“Tehdit Altındaki Kaçış”

Cami cemaatinden Ahmet Güneş, “Camiye ezan gelirken panik oldu, ne olduğunu anlamadık. İnsanlar panik içinde kaçmaya başladı. Silahlı kişi, çevresindekileri tehdit ederek kaçtı. .Sonra içeriye girdik ve o baş üstü yatmış namaz kılıyordu.” dedim.

“BAŞINA VURULAN BİRİ GÖRDÜM”

Camiye namaz kılmaya gelenlerden biri, “Ezan okunurken silah sesi duyuldu. O sırada yakalayın diye bağırıldı. Birinin başından vurulduğunu gördüm. Herkes kaçınca ben koştum. dışarı.” terimini kullandı.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu