Haber

Transfer süresi uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Süper Lig’de transfer dönemi ne zaman bitiyor?

Transfer dönemi ne zaman bitecek? Normal şartlarda 8 Şubat’ta bitmesi gereken transfer dönemi, Türkiye’nin yaşadığı sarsıntı felaketi nedeniyle uzadı. Transfer süresi uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Muhteşem Lig’de transfer dönemi ne zaman bitiyor? soruları gündemdeydi. Detaylar burada…

ARA TRANSFER DÖNEMİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

TFF, deprem nedeniyle normalde 8 Şubat’ta bitmesi gereken transfer süresinin 10 gün uzatıldığını duyurdu. TFF’den yapılan açıklamada, “FIFA ile yapılan görüşmelerde transfer süresinin 10 gün uzatılması için sözlü onay alınmış olup, yazılı onay süreci beklenmektedir.” ifadeler yer aldı.

RESMİ AÇIKLAMA GELİYOR

TFF’den yapılan açıklamada, “Ulusal düzeyde bağlayıcılığı olan FIFA’nın Futbolcuların Statüsü ve Transferleri yönetmeliği gereğince, 2022-2023 futbol döneminde profesyonel futbolcuların ikinci transfer ve tescil dönemi 2019’a kadar devam edecek. 12 Ocak 2023’ten 8 Şubat’a kadar maksimum 28 gün. 2023’ün ortalarında belirlendi.

10 GÜN UZATTI

Ancak ülkemizde yaşanan deprem felaketleri nedeniyle ulusal yas ilan edilmesi ve 10 ilimizde OHAL kararı alınması nedeniyle; Federasyonumuz, transferde herhangi bir aksilik yaşanmaması adına 06.02.2023 tarihinde FIFA’ya resmi başvuruda bulunarak, içinde bulunduğumuz transfer döneminin uzatılmasını talep etti. FIFA ile yapılan görüşmelerde, sürenin uzatılması için sözlü onay alındı. devir süresi on gündür ve yazılı onay süreci beklenmektedir.

habernarlidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu